Ana sayfa Oto Haber Volkswagen Online Olarak Araba Satışına Başlıyor!

Volkswagen Online Olarak Araba Satışına Başlıyor!

515
0

Volkswagen yetkilileri stratejik ve radikal bir karar alarak, giderlerini düşürüp, karlarını arttırma kararı aldı. Dieselgate skandalı, ülkemizi çok fazla ilgilendirmese de, Volkswagen’i Dünya çapında oldukça etkiledi. Büyük ölçüde maddi sıkıntıları yaşayan Volkswagen, bazı modellerinin üretimini durdurarak bu zararı azaltmaya çalıştırlar. Şimdi ise Alman otomotiv devi, Avrupa’da ki bayilerini kapatarak, online satışa başlamaya karar verdi.

Bayi sayılarındaki azalma, VW’nin 12 markasını ve 3.000 bayilik ağını etkileyecek. VW’nin hedefi karlılığı ve verimliliği %10 arttırıp, giderleri düşürerek distribütör başına düşen kar payını arttırmak. Türkiye’ye etkisi ise, showroomlarda ki çalışan sayısını azaltmak veya showroomları tamamen kapatmak olabilir.

VW Grubu satış müdürü Juergen Stackmann; Reuters’a, kaynakları bayiilerden, internete yönlendireceklerini söyledi ancak bunun ne boyutta bir değişiklik olacağını detaylandırmadı.

Alman otomotiv devi, çalışan sayısını kendisi yönetebilmek için bayiileriyle olan kontrat şartlarıyla ilgili müzakere halinde. Böylelikle çalışan sayılarını kendisi yöneterek, optimal seviyeye çekme hakkını elde edecek.

Sonuç olarak VW Grubu için skandalın etkileri hala sürüyor ve durumlar çok da iyi gözükmüyor. Dünya çapında ödedikleri tazminatlar ve cezai işlem uygulanan yönetici ve mühendisleri nedeniyle kaybettikleri itibar ve para bir çığ gibi büyüyor.  Gel gelelim güzel ülkemizde durum yine kimsenin umrunda değil. Bu daralmadan ülkemiz etkilenir mi ya da nasıl etkilenir şimdilik bilmiyoruz. Ülkemizde internetten ayakkabı almaya yeni yeni alışan insanlar araba satın alır mı? İnternetten araba almak ne kadar faydalı veya yararlı olacak?  bunların cevabını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK