Ana sayfa Oto Haber Tesla Model X’leri Geri Çağırdı

Tesla Model X’leri Geri Çağırdı

328
0

Otomobil devlerinden olan Tesla, satışa çıkarttığı Tesla Model X araçlarını geri çağırdı. Tesla Model X araçlarından 11 bin adet satan Tesla, yolcu koltuklarında oluşan sıkıntıdan dolayı sattığı araçları geri çağırdı.

Elektrikli araç denildiği zaman akıllara ilk gelen Tesla, güvenliği ön planda tutuyor. Bu yüzden elektrikli SUV modeli olan 11 bin Model X‘ler de olası bir kaza sonucu yolcuları savunmasız bırakabileceğini öne sürerek araçları geri çağırdı. Şirket yetkililerin yaptığı bir diğer açıklama ise, geri çağırılan araçlardan sadece yüzde 3’ünde bu sorunun olduğunu bildirdi.

11 Bin Araç Geri Çağırıldı

Tesla, Model X’in arka koltuklarının düzgün bir şekilde kilitlenmesini engelleyen bir sorun olduğunu ve bu sorunun olası bir kaza anında yolcuları savunmasız bırakacağı söyledi. 28 Ekim 2016 ve 16 Ağustos 2017 tarihleri arasında üretilen tüm araçlar geri çağırıldı.

Tesla firması şimdiye kadar satışa sunulan Model X’lerde bu hatayla ilgili hiçbir kaza yaşanmadığını belirtti. Koltuklardaki problem 10 dakika içerisinde düzeltilebiliyor.

2016’da Model X’de de benzer bir koltuk problemi yaşanmıştı. Tesla o yıl nisan ayında 2500 aracı geri çağırmıştı.

BİR CEVAP BIRAK