Ana sayfa İpuçları Araç Bakımı Motor Yağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motor Yağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1620
0

Motor yağı seçerken dikkat etmeniz gereken çok önemli kurallar vardır esas kuralın altını çizmemizde fayda var öncelikle aracınız için doğru motor yağı tercihi yaptığınız takdirde aracınızın motorunun doğru ve rahat çalışacağını hatırlatmak isteriz detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz..

  • Alacağınız Yağın Orijinal Olmasına Dikkat Edin.
  • Üreticinin Önerdiği Yağı Tercih Edin.
  • Bilinmedik Markaları Tercih Etmeyin.
  • Dolum Tarihini Kontrol Edin.
  • Kullanım Kılavuzuna Bakın.
  • Ve Tabi Ki Fiyatı Da Önemlidir. 

Araçlar için motor yağı önemine dikkatleri çekmekte fayda var. İnsan için su neyse, motor içinde yağ o demektir diyebiliriz. Eğer motor yağ değişim periyotlarına dikkat etmez ve bunu aksatırsanız, aracınızın ömrü kısalır. Üstelik birçok sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aracı güçlü kılmak için motor yağı değişimlerine önem vermek güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi açısından olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Bilinçli bir tüketici olmak demek, doğru ürünü seçme başarısı göstermek demektir. Herhangi bir marketten gıda alırken ne kadar dikkat ediyorsanız, aracınız için yağ alırken de o kadar dikkat etmelisiniz. Tabi ki yağların son kullanma tarihlerine bakmaktan söz etmiyoruz. Çünkü rafta duran yağ için son kullanma tarihi söz konusu değildir. Hiçbir bozulma söz konusu olmaz. Ancak rafta bulunan yağların üretim tarihleri vardır.

Bunlar ise tüketici için dikkate alınması gereken bir tarihi ifade eder. Çünkü çok eski tarihlerde üretilmiş bir motor yağı yeni teknolojiden uzak imal edilmiş olabilir. Diğer bir ifadeyse, sm sınıfında üretim yapan bir marka daha sonra yağ üretiminde sn sınıfına geçiş yapmış olabilir. Bu gibi farklılıklardan dolayı mağdur olmamak için her zaman yeni üretilen yağları tercih edebilirsiniz.

Aracınızın yağını düzenli olarak değiştirmeniz ve bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanız size her zaman avantaj sağlayacaktır. Motor yağınızın kalitesi aracınızın motorunu rahatlatacağı gibi performans ve ömrü içinde bir besin niteliğindedir. Aracınızın yağ kontrollerini düzenli ve eksiksiz yaptırdığınız takdirde sizi birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalmaktan kurtaracaktır diyebiliriz. Motor yağı seçerken yazmış olduklarımıza dikkat ederseniz aracınız daima pozitif bir yol izleyecektir.

BİR CEVAP BIRAK