Ana sayfa Oto Haber Hgs Yerine Ogs’ den Geçtim Sorun Olur Mu ?

Hgs Yerine Ogs’ den Geçtim Sorun Olur Mu ?

13191
0

Hgs yerine Ogs’den geçmek veya tam tersini düşünelim Ogs yerine Hgs’den geçmek günümüzde sıkça yaşanmakta. Bu durumda ne olur ?  Peki yanlış gişeden geçtiğinizde ne oluyor? Trafik cezası mı geliyor yoksa kendi geçiş sisteminizden ödüyorsunuz? yazımızın devamında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..

Köprü ve otoyol ücretlerine zam gelmişken bir de yanlış gişeden geçmek can sıkıcı bir durum olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya gelmeniz durumunda hayatta olmayanlara bile ceza geldiğini hatırlatmakta fayda var çok da tadınızı kaçırmayın deriz. Yanlış gişeden geçerseniz yapabileceklerinizi size aktaracağız.

İster OGS kullanıcısı olun ister HGS kullanıcısı olun, yanlış gişeden geçince HGS cezası veya OGS cezası ödemek durumda kalıyorsunuz. Yanlış gişeden geçmek kaçak geçiş olarak nitelendiriliyor ve plakaya geçis ücretinin 11 katı olarak ceza geliyor. Eğer köprüden kaçak geçiş yaptıysanız gelecek olan ceza en az 52.25 tl olarak karşısınıza çıkacaktır. Eğer ceza ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken tek bir şey var o da yeni bir HGS/OGS üyeliği satın almak.

Yeni HGS veya OGS üyeliği ne kadar?

Eğer OGS kullanmaktaysanız ve yanlışlıkla HGS’den geçtiyseniz yeni bir HGS cihazı alarak ceza ödemekten kurtulabilirsiniz. Bunun aynısını tersi durum için de dile getirebiliriz. HGS kullanmaktaysanız OGS’den geçtiyseniz OGS cihazı almanız, ceza ödemenizi engeller. Tabi ki bunu yanlış geçis yaptığınız günden itibaren 15 gün içerisinde yapmanız gerekmektedir. Eğer 15 gün içinde yapmazsanız maalesef ceza ödemek zorunda kalacaksınız.

Yeni Hgs üyeliği almak size maksimum 15 TL maliyet çıkaracaktır. Yeni Ogs üyeliği ücretine değinecek olursak farklılık gösterse de 50 TL ile 90 TL arasında bir maliyet çıkaracaktır. Ama her iki geçiş sistemini kullanmanın size büyük bir avantajı olacaktır.

Hem HGS Hem OGS kullanılabiliyor mu?

Hem HGS hem OGS cihazı kullanmanızı engelleyecek bir durum söz konusu olmamaktadır. Hgs ve Ogs arasında ufak farklılıklar olsa da aynı sistemle çalışıyorlar. Tahmin ettiğinizden daha fazla kişi HGS ve OGS’yi beraber kullanmakta. Sadece geçtiğiniz gişenin parasını ödüyorsunuz ve en büyük avantajı trafikte bekleme olasılığının en aza indirgenmesi.

Özellikle altını çizmemiz bir konu olarak trafik sorunu köprü trafiğinde şahit olmuşsunuzdur. Önceki zamanlarda Fatih Sultan Mehmet Köprüsün’den yola çıkacak olursak, Gişeler trafiği negatif yönde etkilemekteydi. Fakat şuan günümüzde köprüden gişeler kaldırılmış olup Hgs veya Ogs kullanmanız farketmeyecektir köprüye girmeden önceki kameralar vasıtasıyla aracınız geçerken gözükecek olup direk olarak gişe işlemi gerçekleştirmeden geçiş sağlayabilirsiniz. Fakat gişe sistemi yer yer değişiklik göstererek bulunduğu noktalar vardır.

Herkese sağlıklı, kazasız, mutlu günler dileriz..

BİR CEVAP BIRAK