Ana sayfa Oto Haber Hacı Murat Sevdası! En Pahalı Hacı Murat

Hacı Murat Sevdası! En Pahalı Hacı Murat

261
0

Eski model araba tutkusu her zaman başka oluyor. Özellikle alınan eksi model araçları kendiniz yenilemeniz, onunla uğraşmanız, harcadığınız paranın gözünüze çok büyük gelmiyor. Ayrıca verdiği hazzı da anlatılmaz. Şimdi sizi Hacı Murat sevdalısı Muhlis Arslan ile tanıştıralım. O en pahalı Hacı Murat’a sahip.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan ve ilçeye bağlı Özerli mahallesi muhtarı Muhlis Aslan’da bu tutkunlardan biri. Bin liraya hurdadan aldığı, halk arasında da “Hacı Murat” olarak da bilinen 1973 model Murat 124 marka otomobili, 25 bin lira harcayarak yeniledi. 27 yaşındaki Aslan, bir yıl önce hurda halindeki 1973 model Murat 124 marka otomobili bin liraya alarak yeniledi. Orijinal parçalar ile yenilemeye özen gösteren Alsan, farklı illerden gerekli olan parçaları getirerek Hacı Murat’ı yeniledi.

“Hacı Murat” Sevdası 25 Bin Lira Harcattı

Aracı yenilemek için 25 bin lira harcayan Muhlis Aslan, ustalarında yardımı ile ilk günkü haline getirdi. Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otomobili ilk aldığında yenileme fikrini paylaştığı çevresindekilerin kendisine inanmadığını söyledi. Röportajına, “Tam bir yıldır otomobili ilk günkü haline dönüştürmek için emek verdim. Şehir şehir parça aradım. Dış kaportasından, iç döşemeye ve motor aksamına kadar tüm parçalar orijinal. Tamamını yeniledim diyebilirim. 44 yaşındaki aracım şu an sıfır haline döndü. Bu konuda Murat 124 tutkunlarının da büyük desteğini aldım.” diyerek devam etti.

Aracı şuan mahalledeki işler için kullandığını belirten Aslan, görenlerin hayretler içinde izlediğini söyledi. Yakın zamanda aracıyla uzun yola çıkacağını vurgulayan Aslan, “Aracımın rengi de çok güzel ve orijinal rengi. Ona gözüm gibi bakıyorum. Araca 35 bin lira teklif eden oldu ama vermedim. Vermeyi de düşünmüyorum. ‘Bu araç yürümez.’ diyenler şimdi görünce şaşırıyorlar. Ben satmak için değil bu araca binmek için bu kadar emek verdim.” diye konuştu.

BİR CEVAP BIRAK