Ana sayfa Oto Haber Fiat Artık Dizel Araba Üretmeyecek

Fiat Artık Dizel Araba Üretmeyecek

429
0

İngiliz Financial Times gazetesinde yazan habere göre en sık tercih edilen marka Fiat, 4 seneye kadar binek otomobillerde dizele tamamen veda etmeyi planlıyor. Otomotiv endüstrisi dizel otomobiller konusunda tartışma yaşarken, küresel bir otomotiv devi dizel otomobil üretiminden çekiliyor.

Financial Times’ın haberine göre Fiat Chrysler, talepte gerileme yaşandığı ve son skandallar dolayısıyla maliyetlerde görülen artış nedeniyle 2022 yılına kadar binek araçlarında dizel araçları terk etmeyi planlıyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, 1 Haziran’da açıklanacak olan 4 yıllık plana göre İtalyan-Amerikan ortaklığındaki küresel otomotiv devinin tüm markalarında dizelden çıkacağını belirtti. Grubun bünyesinde, Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo ve Fiat markaları bulunuyor. Markaların yöneticileri konuyla ilgili yorum yapmak istemedi.

Geçen yıl Toyota da belli bir dönemden sonra dizel model üretmeyeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Böylelikle Fiat, Toyota’dan sonra dizel modellere veda edecek otomotiv şirketi oldu.

.

BİR CEVAP BIRAK