Ana sayfa Oto Haber Dünyanın En Uzun Menziline Sahip Elektrikli Araba

Dünyanın En Uzun Menziline Sahip Elektrikli Araba

539
0

Elektrikli otomobil dünyasına Polestar adlı otomobil üreticisi de yerini aldı. Polestar One ismiyle ilk arabasını ortaya çıkartan firma, sportif görünümü ve gücüyle dikkatleri üstüne çekmiş durumda.

Volvo bünyesinde yer alan Polestar performanslı otomobiller üretecek. İlk arabasını Şangay’da özel bir etkinlikte ortaya çıkarttı. Son dönemlerde satışların yüzde 700 artış gösteren elektrikli otomobillere son katılan Polestar, iki kapıya sahip bir coupe.

Arka aksa yerleştirilen iki elektikli motorun yanında ön aks üzerinde yer alan 4 silindirli Drive-E benzinli motor ile toplamda 600 HP güç ve 1000 Nm tork üreten otomobil, Volvo’nun SPA platformu üzerinden yükseliyor. 2 elektrikli motor ise toplamda 220 HP güç üretiyor ve otomobil yalnızca elektrikli motorlarıyla 150 km yol yapabiliyor. Bu da Polestar One‘ı pazardaki en uzun menzile sahip hibrit model yapıyor.

Polestar yetkilileri geleceğin otomobillerinin tamamen elektrikli olan araçlar olacağını belirtirken, buna üretimine 2019’da üretimine başlanacak Polestar 2 modeliyle başlayacaklarını belirttiler.

BİR CEVAP BIRAK