Ana sayfa Oto Haber 2019 Model Audi A6 Görüntüleri ve Özellikleri

2019 Model Audi A6 Görüntüleri ve Özellikleri

442
0

Audi yine sevenlerini şaşırtmadı ve karşınıza beklentilerinizi asla boşa çıkarmayacak bir model ile gelecek. Sekizinci jenerasyon Audi A6 tartışmasız zirvede yerini alacak.
Cenevre Otomobil Fuarı’na hangi yapıda geleceği kesinleşti. Ön bilgilendirme amaçlı sunulan Sekizinci jenerasyon A6, tüm endamıyla daha net olarak karşımızda. Nasıl olacağı hakkında bu araç üzerinden tahmin etmek zor değil. Çünkü premium markalar en üstten en alta kadar model yelpazesinde mümkün olduğunca aynı hatları kullanır.

Aracın baştan aşağı değiştiğini kanıtlayan ve ilk göze çarpan bölüm hiç şüphesiz kokpiti. Kullanıcı deneyimini en üst noktada tutma konusunda kararlı. Orta konsolda 8.6″ boyutlarında iki adet klima ve multimedya için ayrılan dokunmatik ekranlar mevcut. Sürücü tarafına baktığımızda Virtual Cocpit geleneğinin devam ettiği 12.3″ büyüklüğünde gösterge paneline yer verilmiş.

A6 sportif duruşunun yanı sıra olan ağır görüntüsünden hiç taviz vermemiş. Elden geçen ön kısma dair; yatay krom çubuklarla süslenen ızgara, A4’de olduğunu uç kısımlardan kavisli far ve Led aydınlatmaların aldığı yeni grafiksel şekli. Hava kanalları 7. nesle göre büyütülerek, daha geniş bir gövde duruşu verilmiş. Bu kısım yine de bir önceki kasanın duygularını taşıyor.

Aynı hacme sahip 3.0L dizel ve benzinli ile giriş yapacak. 340 hp güce sahip V6 TFSI benzin ünite, 500 nm tork veriyor. Dizel taradına baktığımızda 286 beygir üreten V6, 620 nm tork gibi müthiş bir rakam veriyor. 5.1 saniyede hızlanma kaydeden TFSI’a karşı dizel TDI motor 6 saniye kalkış süresi veriyor. Aktarımlar benzinlide 7 ileri dizel de ise 8 ileri otomatik şanzımanla yapılıyor.

58 bin Euro başlangıç fiyatıyla gönderimi yapılacak yeni kasa A6’nın ülkemizde hangi rakamlar arasında satılacağı henüz belli değil. Ancak bahsedilen seçeneklerin ortamalası 688 bin TL civarlarında olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK