Ana sayfa Modifiye APP Plaka Yasak Mı ? Kanun Düzenlemeleri

APP Plaka Yasak Mı ? Kanun Düzenlemeleri

APP Plaka takana & ürütene cezalar yağıyor!

1731
0

APP Plaka gerçekten gözü hoş gözüken bir yapıda arabasını modifiye etmek isteyen herkesin ufak ufak başlangıçlar yaptığı bir deneyim oluyor. APP Plaka hakkında 2016 Kasım’da bir kanun düzenlemesi geldi. Bu düzenleme neticesinde bir çok yeni APP Plaka şartları gerçekleşti, peki nedir bu APP pkala kanuni şartları sizlere otomobilkurdu olarak bu şartlar hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

APP Plaka Nedir ?

APP Plaka, daha çok kalın harf ve rakamları barındıran ve etrafında çerçeve olmayan kabartma şeklinde plaka tipidir. parlayan ve genellikle çift taraflı bant ile yapıştırılan ve hatta çoğu zaman mühürsüz olarak kullanılan yeni moda araç plakası olarak bilinir.

şimdi gelelim asıl sorumuza 2016 yani geçen sene gelen düzenleme ile birlikte APP Plaka yasaklandı mı sizlere net bilgi verebilmek için bir kaç araştırma yaptık

App Plaka Yasaklandı Mı?

APP Plaka sektörü çok gelişmişti , fakat çeşitli sebeplerden ötürü Trafik ve Devlet APP plaka kullanımını APP pkala takmayı kesinlikle yasakladı, hatta söylenen şuydu; 2016 kasım ayında yeni düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Artık kimse kafasına göre, plaka basamayacak ve yönetmelikte belirtilen ölçülerin dışına çıkamayacaktır” dedi. Yani bu durumda kabartma, yazı yazılma, mühürsüz gibi bütün APP plakalar yasaklandı.

Plaka Cezaları Artıyor

Durum sadece APP plakalar için değil, Plakayı başka yere takanlar içinde geçerli. Bu durumda yine cezai işlem uygulanıyor. Otomobil kurdu olarak APP plaka ve Plaka yer değiştirmeleri konusunda sizleri uyarıyor. Lütfen dikkatli olalım yoksa ceza yiyebilirsiniz.

Farklı yerde Plaka taşıyan sürücüye 92 Türk Lirası idari para cezası verilecek.

“Yönetmelikte belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan ya da farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 TL ceza verilecek. Plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınacak.Bu süre sonunda tescil plakalarını uygun duruma getirmeyenler hakkında 844 TL ceza verilerek tescil plakası uygun duruma getirilinceye kadar araç trafikten men edilecek. Böylece, kabartma plaka kullanmanın önüne geçilecek.”

APP Plaka Basan – Üretenlere Kaç Para Ceza Var?

App Plaka basan ve mühürleyenlere de ceza var;
“Basılı kâğıtlar ve tescil plakalarının yetkilendirilenler dışında basımını veya dağıtımını yapanlara 10 bin TL para cezası verilecek.”

BİR CEVAP BIRAK