Ana sayfa İpuçları Gerçek Km Nasıl Anlaşılır? Km Güvenirliği

Gerçek Km Nasıl Anlaşılır? Km Güvenirliği

Otomobilin Kilometresi sahte mi yoksa orjinal mi nasıl güvenebilirsiniz ? İşte size sahte km anlamak konusunda yardımcı olacak bir kaç taktik...

25856
2

Bu yazımızda 2.el araba alım-satım ile uğraşan, yeni bir 2.el araba almak isteyen ve ya satın aldığı aracın KM’sinin orjinal olup olmadığını anlamak isteyen izyaretçilerimiz için yazıyoruz. KM orjinalliği en zor anlaşılan durumdur. KM güvenilirliği konusunda çok çeşitli yöntemler ortaya atılmaktadır. Hatta Gerçek KM nasıl anlaşılır – km güvenilirliği başlıklı makalemize siz de aşağıdan yorum göndererek bizlere ve Orjinal KM tespiti yapmak isteyen araç sahibi olma adaylarına tecrübelerinizi aktarabilir Orjinal Kilometre konusunda yardımcı olabilirsiniz.

KM Orjinal mi ?

En kritik soru bu. Sevgili araç severler biliyorsunuz ki bu devirde artık 300,500 liraya KM düşültülebiliyor. Bir kaç hafta önce bir ziyaretçimizden şöyle bir mail aldık.

1 ay önce 2012 focus aldım alırken tramerden aracın kazasını ve km sorguladım araç 11/11/2015 de muayeneye girmiş tramer kayıtlarında 54381 km yazıyor aracın şu an km 74000 de ve aracı satan kişi 68000 km de aracı servis bakımına sokmuş bakım kağıdınıda bize teslim etti bu aracın km si ile oynanıp oynanmadığını nasıl öğrenebilirim herhangi bir ford servisine gitsem bilgi edinebilir miyim?” – başlık : kilometre güvenliği ve orjinalliği.

Sahte Km Tespit Yöntemleri

Arkadaşlar sahte kilometreyi en başarılı ve kesin tespit yöntemi araç muayne tarihi ve o tarihteki KM’dir. Bazı uyanıklar bunu hiç dikkate almadan arabasının km sayacını aşağıya çekiyor. Fakat bu bir sorun. Nasıl mı ? Örneğin bir araba satın alacaksınız, baktınız beğendiniz fakat KM’si çok az geldi. Tabi satıcı size “garaj arabası”, “az kullandık” gibi şeyler söylese bile siz yine de işgilleniyorsunuz. Hemen araç muayne tarihlerine göz atın, Örnek vermek gerekirse adam 2015 şubatta muayne olduğu esnada araç 25.000 KM olsun. Aradan 3 sene geçmiş şuan araç 15.000 KM gözüküyorsa burada bir sahtecilik var demektir.

İkinci bir KM güvenilirliği anlama yöntemi şudur ;

Manuel veri girişi ile km kontrolü yapmanız fayda etmez yani km ile oynanmış ise bu şekilde anlayamazsınız. Bunun en verimli yöntemi aracı kontrol ettirmek ve yıpranma noktalarını kontrol etmek. Ayrıca size iletilen verilerde bir gariplik yok.

 Başka Yöntemler var mı ? Hemen bize Sahte Kiometre tespiti hakkında yorum olarak gönderin. 24 saat içinde yayına alalım.

2 YORUMLAR

  1. mustafa

    merhaba ben yeni bir arac aldım ancak tremer kaydında sadece hasar bilgisi geldi başka mesaj gelmedi acaba km si ile oynanmışmıdır.

    • Otomobil Kurdu

      Aracın son muayne tarihinde girdiği KM ile aldığınız tarihteki KM kaç?

BİR CEVAP BIRAK