Ana sayfa İpuçları E46 Serisi Saat Ayarı Nasıl Yapılır ?

E46 Serisi Saat Ayarı Nasıl Yapılır ?

10167
0
Bmw-e46-resim
BMW E46

1998 – 2005 BMW 3 serisi araçlardaki saat ayarının nasıl yapılacağının görsellerle anlatıldığı bir içeriktir. BMW E46 serisi zamanının en çok tercih edilen spor ve sedan otomobillerinden biridir. Yol bilgisayarı ve pek çok dijital fonksiyonun bulunduğu araçta saat ayarıda dijital olarak yapılıyor. Hem gösterge panelinde hemde teypte saatin kaç olduğunu aynı anda görebiliyoruz.

BMW E46 Serisi Saat Ayarı Nasıl Yapılır ? (Resimli Anlatım)

Öncelikle kontağı çeviriyoruz. Araca elektirik geliyor. Akabinde gösterge panelinde aşağıdaki şekilde 2 adet mini buton var. Bir tanesinin(sol taraftakinin) farklı seçimler için üzerine tıklayabiliyorsunuz. Diğeri (sağ taraftakinin) ise görevi ayar yaparken kullanacağımız buton.

E46-Saat-Ayari
Bmw E46 Saat Ayarı Nasıl Yapılır ?

Yukarıdaki fotoğrafta saat ayarını yapacağımız butonu görüyoruz. Ancak saati ayarlamadan önce sinyal kolundaki mini buton ile saati seçiyoruz. Saat hem gösterge panelimizde hem de teyp ekranında olmalı. Daha sonra ayar butonunu sağa doğru çeviriyoruz. Çevirdiğimizde hem gösterge panelindeki hem de teyp ekranındaki saatin önce dakikaları sonra da saatleri ileri doğru saracaktır. Buradan istediğiniz gibi saati ayarlayabilirsiniz. Ek olarak oradaki menüden hava sıcaklığının derece modelini de belirleyebilirsiniz.

BMW E46 Saat Ayarı Nasıl Yapılır ?

Resimle de gösterip anlattıktan sonra yabancı kaynaktan bir video işimizi daha net görecektir. Tıpkı anlatığımız şekilde bir E46 serisinin saat ayarı aşağıdaki videoda yapılıyor.

E46 Saat Ayarı Video

BİR CEVAP BIRAK