Ana sayfa İnceleme Aksesuar İncelemeleri Arabaya Ses Sistemi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Arabaya Ses Sistemi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

1698
0
Closeup shot of a driver tuning a car radio

Kimimizin tutkusu, kimimizin olmazsa olmazıdır ses sistemi. Aracımıza müzik sistemi kurmak, malzemesini almak, monte ettirmek hep bir maliyet. Bütçe meselesi tabii. Kişinin aracına bu iş için ne kadar para harcayacağı çok önemlidir. Harcayacağınız kadar iyi bir sistem kuracağınızı düşünmek çoğu zaman yanlıştır. Nedeni çok uygun fiyatlı bir ürünle inanılmaz ses alınabilir. Girilen güç miktarı araçta konumlanması sizin uygun fiyatlı diyipte almayacağınız bir üründen beklenmedik bir ses alınması olağandır. Çok para harcayarak değil uygun para harcayarak ses sistemi oluşturmak herkes için daha tercih edilir bir seçenek olur. Çok pahalı bileşenler alınıp güç olarak beslenemez ise konumlandırılması uygun yapılmaz ise harcadığınız bütün bütçeyi heba etmiş olursunuz. Bunu kim ister ki ?  Bu yüzden sizler için ses sistemi alırken dikkat etmeniz gereken hususları derledik. 

Arabaya Ses Sistemi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

  • Müzik sistemi kurarken ilk önce plan yapmalısınız. Kurmuş olduğunuz sisteme daha sonra ilaveler yapabileceğinizi unutmamalısınız.
  • Kurduğunuz sistemin basit olmasına önem göstermeli, gereksiz ekstra ürün kullanmamalısınız.
  • Çok ilave demek çok iyi ses kalitesi demek değil. Bu yüzden sürekli bir şeyler eklemeye çalışmamalısınız.
  • Sadece ön hoparlör veya amfinizi değiştirmek bile sizi mutlu edebilir. Zaten farkı direk anlarsınız. Çok pahalı sistemler, sizin arabanız için uygun sistem anlamına gelmez.
  • Yolculukta size eşlik etmesinden keyif aldığınız müziklerin türü de ses sistemi seçerken dikkat etmeniz gereken kurallardan bir tanesi.
  • Ses sisteminizden çıkan sesten mutluysanız ve bu sese sadece biraz derinlik katmak istiyorsanız, sisteminize derin bas hoparlör eklemeniz yeterli olacaktır.
  • Telefonunuzu müzik dinlemek dahil her şey için kullanıyorsunuz. Bir USB girişi ya da bluetooth’u olan bir alıcı edinmeniz bu durumda şart. Böylelikle cep telefonunuzda bulundurduğunuz dijital müzik belgelerinizi çalabilir ve bluetooth’unuz varsa internet üzerinden radyo dinleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK