Ana sayfa İpuçları Araç Bakımı Arabası olanların bilmesi gereken 7 ipucu

Arabası olanların bilmesi gereken 7 ipucu

824
0
arabanizi-kolayca-bulun

Aracınızın bakımını yaparken pahalı malzemelere para dökmeyin. Aşağıdaki ipuçlarıyla arabanızdaki sorunlara pratik ve hızlı çözümler bulabilirsiniz.

1Kirli farlara diş macunu

Evet yanlış duymadınız. Aracınızın farları tozdan veya su lekelerinden dolayı kirli görünüyorsa diş macunuyla farlarınızı kolayca parlatabilirsiniz. Arabanızın farına bir miktar diş macunu sürün ve ovalayın. Tüm bölgeye iyice yayarak yedirdiğiniz macunu daha sonra ıslak bir bez ya da havluyla temizleyin. Farkı göreceksiniz.

2Çizikler için oje kullanın

Aracınızda sürtünmelerden kaynaklanan ufak çizikler oluşmuşsa ve her gördüğünüzde canınız sıkılıyorsa basit bir tırnak ojesiyle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Aracınızın rengine uygun bir oje alın ve çiziklere uygulayın. Oje kuruduğunda çiziklerin kapandığını göreceksiniz. Hatta o oje şişesini torpidonuza atın dursun, beklenmeyen çiziklere karşı önleminiz hazır..

3Donmuş araba kilidi

Kış aylarında aracınızın kapı kilidi soğuktan donabilir ve ne kadar deneseniz de açılmayabilir. Su içermeyen anti-bakteriyel el dezenfentanlarından bir miktar donmuş kilide dökerseniz kilidin içindeki buzun hızlıca çözündüğünü ve sonrasında kapınızı kolayca açabildiğinizi göreceksiniz.

4Anahtarınızı unuttuysanız…

Arabanızın anahtarı bir şekilde ortadan kaybolduysa telaş yapmayın.. Özellikle eski araçların kilitli kapılarını sadece bir ayakkabı bağcığıyla ya da ince bir iple açabilirsiniz. Yeni arabalar ya da kilit uçları çentiksiz kapılar için de farklı teknikler var.

5Ön camdaki pislikler

Kuş pisliği ya da başka istenmeyen izleri ön camınızdan temizlemek için jilet kullanabilirsiniz. Korkmayın, cama zarar vermez. Jileti kuş pisliğinin üst tarafında tutun ve aşağıya doğru kaydırın.

6Aracınızı kolayca bulun!

Özellikle büyük alışveriş merkezlerinin otoparkları devasa büyüklükte olabiliyor. Yüzlerce otomobil arasında bulduğunuz bir boşluğa arabanızı parkedip dönüşte aracınızı bulmak için bütün otoparkı dolaştığınız olmuştur. Çoğu AVM otoparkında artık bloklar numaralandırılmışsa da, bu numarayı her seferinde akılda tutmak bira zor.. Aracınızı parkettiğiniz yeri kolayca bulmak için, aracınızın başından ayrılmadan önce cep telefonunuzla geniş açıdan bir fotoğraf çekerseniz alışverişten sonra aracınızı bulmak için zorluk çekmezsiniz.

7Kaporta göçüklerine son!


Kaportadaki ufak göçükleri metallerin genleşmesi yardımıyla düzeltebilirsiniz. Videoyu izleyin.

BİR CEVAP BIRAK