Ana sayfa İnceleme Araç İncelemeleri Volvo XC40 İncelemesi

Volvo XC40 İncelemesi

1466
0

Volvo XC40 Ortaya Çıktı; Tamamen Yeni Bebek Crossover 2018’de Geliyor

Volvo XC40, şirketin bebek SUV pazarını işaret ederek, Milano’da resmi olarak açıldı. Yeni araba, modern çağın Volvo‘sunun üçüncü ve şimdi de son model serisi olan 40 serisi ile başladı. Volvo, yeni bir kompakt otomobil platformu etrafında kuruldu. İsveçli otomobil üreticisi, Çinli ana şirketi Geely ile paylaşacak. Otomotiv pazarının en hızlı büyüyen sektörüne katılan Volvo, doğru zamanda doğru araç üretmeyi başardı. Şirket başkanı Håkan Samuelsson daha önce “küçük SUV en iyi listemizin başında gelir” dedi.

Volvo’nun Kasım 2017’de Belçika’daki Ghent fabrikasında, üretimin başlaması planlanan siparişler şu an alınmakta. İngiltere’deki ilk teslimatlar 2018’in başında başlayacak.

Eski Volvoları Aratmayacak

XC40‘in stili, orijinal olarak Mayıs 2016’da ortaya çıkan ve iyi kabul edilen, Concept 40.1 şov otomobilinin sadık kalmasını sağlıyor.

Başarılı arka kapı cam çizgisi ve geniş tabanlı C direkleri, özellikle büyük XC60 ve XC90 kardeşlerden farklı tasarımı ile kendisinden ödün vermiyor. Uzman dış tasarımcı Ian Kettle bunu ‘zorlu küçük bir robot’ olarak tanımlıyor.

Klasik Volvo detayları; tüm mevcut far, grafik ve uzun boylu L şeklinde kuyruk ışıkları LED, ancak yeni geçit kasten bloklu surfacing ve bunun kardeş modellerinde sunulan sade renklere göre daha enerjik renk paleti bulunuyor.

XC40 Tek Değil, Serisi de Çıkacak

XC40, iki yeni modeli içermesi beklenen 40 serisi otomobillerin ilk serisidir. Yepyeni bir V40 kapağı ve muhtemelen S40 olarak adlandırılacak daha uzatılmış bir salon tarzı varyantı mevcut. BMW 3 serisi / Audi A4 alanında yer alacak . Onun potansiyel stil yönü, yüksek sürüş ‘notchback’ 40.2 kavramı tarafından imal edildi.

Bu mevcut Volvo serisi artık 40 serisi, 60 serisi ve 90 serisi olarak ayrılmış demektir. Orta vadeli bir gelecekte, serisinin her seride üç model içermesi bekleniyor. 90 serisi, XC90 SUV, S90 salon ve V90 sınıfından oluşuyor.

Hem 90 hem de 60 serisi Volvo‘nun daha büyük SPA (Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi) platformunu kullanıyor.

Motorlar: Yeni Üç Silindirli, Hybrids ve EV’ler Yolunda Şimdilik Dört Kapılı.

Yeni XC40 modelinde, 2.0 litrelik dört silindirli motorlar mevcut, Volvo ailesinin geri kalanına benziyor. Ancak bu yakında değişecektir.

Başlangıçta XC40, Volvo’nun mevcut Drive-E ailesinden bir D4 dizel veya T5 benzinli 4 silindirli bir motor olarak üretilecek. Önümüzdeki aylarda bu, üç benzinli ve iki dizel olmak üzere genişleyecektir:

  • 154bhp T3 (ön tekerlekten çekiş, manüel şanzıman)
  • 187bhp T4 (dört teker çekişli, otomatik şanzıman)
  • 244 bhp T5 (AWD, otomatik şanzıman – oldukça canlı olmalıdır)
  • 148bhp D3 (FWD veya AWD, standart olarak manuel, otomatik bir seçenek)
  • 187bhp D4 (AWD, otomatik)

Modelin yaşam döngüsünün ilerleyen zamanlarda üç silindirli motor aralığına girecek. XC40, Geely ile ortak geliştirilen yeni motoru özellikli ilk Volvo olacak. Volvo’nun 2020 yılına kadar tüm araçlarının bir şekilde elektrikleneceği duyurusu doğrultusunda, bir melez ve saf bir EV sürümü gelecek. Volvo XC40 interior: temiz, modern ve teknoloji ile doludur. Temiz, lüks iç mekan tasarımı, modern Volvoların markasının özelliklerinden biridir ve XC40, daha düşük fiyat noktasına rağmen istisna değildir. Büyük kardeşlerine yönelik benzer bir portre bilgi-eğlence ekranı ve benzer temiz tasarımı ile vites kolu ve 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı bulunur.

Koltuğun altındaki depolama birimi, iletim tünel konsolunda çıkarılabilir bir çöp kutusu ve isteğe bağlı olarak kablosuz endüktif şarj olanağı sunan bir akıllı telefon alanı bulunmaktadır. Kulak keyfi veren 1200W Harmon Kardon stereo da ekstralar listesinde.

Standart Özellik Listesinde Ne Gibi Güvenlik Teknikleri Var?

  • Pilot Yardımcısı – yarı özerk sürüş teknolojisi, her XC40 varyantında opsiyonel olarak mevcuttur. Araba yolunu şerit işaretleri içinde 80 km / saat hızla tutmak için direksiyona yardımcı olur, kendiliğinden frenler veya hızlanır ve öndeki araçla belirli bir mesafe tutar.
  • Şehir Güvenliği – yayalar, bisikletçiler, büyük hayvanları ve diğer araçları tespit edebilen otomatik acil fren sistemi
  • Çapraz Trafik uyarı – park alanından hareket eden trafik yoluna geri döndüğünüzde uyarıları tetikler, örneğin 360 derecelik park etme kamerası
  • Yaklaşan Trafik Azaltma – Pilot Assist tarafından kullanılan aynı sistemlerle bağlantılı olarak, şeritten yaklaşan aracın yoluna çıkarsanız uyarır ve sizi ‘şeridine tekrar yönlendirmek için direksiyon yardımı sağlar’

Yeni Volvo XC40’un Fiyatı Nedir?

İngiltere’de, Volvo tarafından Bakım paketiyle birlikte, fiyatlar T39 benzinli ön çekişli Momentum modeli için 27.905 £ ‘dan başlıyor. Eşdeğer dizel D4’ün fiyatı 28.965 £ ‘dır.

Taban Momentum sürümleri, sat-nav ve arka park sensörleri bulunan 9 inç dokunmatik ekrana (90 serisi ve yeni XC60 modellerine benzer) sahiptir ve hepsi de belirgin görünümlü LED farlar ve 18 inç alaşım jantlar ile donatılmıştır. Çatı çapında 21 inçe kadar beyaz veya siyah alaşımların bir seçimi olduğu gibi, bir kontrast renk çatı da bir seçenektir. Bir T3 R-Tasarımı £ 29,755’den başlar.

BİR CEVAP BIRAK