Ana sayfa İnceleme Araç İncelemeleri Porsche Uzun İsmi İle Elektrikli Otomobil Piyasasına Giriyor

Porsche Uzun İsmi İle Elektrikli Otomobil Piyasasına Giriyor

977
0

Derin bir nefes alın çünkü; Porsche Panamera Sport Turismo Turbo S E-Hybrid‘i tek bir nefeste söylemek oldukça zor. Porsche’ da artık elektrikli araç ürütenler kervanına katılmış bulunuyor. Tesla, Mercedes, BMW, Auidi, VW derken şimdi de Porsche uzun ismiyle elektrikli araba piyasısna giriş yaptı.

Bu isim, sadece 1400rpm’den açık olan tırtıllı 671bhp’lik ve 627lb ft’lik bir torku pompalamak için 918 Spyder powertrain teknolojisini kullanan yeni üst menzilli Panamera sınıfına dayanıyor. İsminin uzunluğu 318 kilometrelik bir sıfır emisyonlu otomobili sağlayan 14.1kWh pil ile birleştirilmiş 4.0 litrelik ikiz turbo V8’den geliyor.

Performans özellikleri açıkçası baş döndürücü

Porsche Panamera Turbo S E-Hibrid sport Turismo, twin-turbo destekli 4.0 litrelik V8 içten yanmalı (550 beygir) ve elektrik motorunun kombinasyonuyla 680 beygir güç ve 850 Nm tork değerlerine sahip. 0’dan 100’e sadece 3,2 saniyede çıkan PTSEHST, onu şimdiye kadar bir fabrika üretim hattından çıkabilecek en hızlı, en güçlü araçlardan biri yapıyor.

Akıl almaz teknolojinin altındaki alıcılar, Panamera‘nın kaygan düğme dışı iç mekan, geniş ekranda bilgi-eğlence sistemi ve standart olarak geniş bir performans seçenekleri karşılıyor. Porsche Dinamik Şasi Kontrolü, Tork Vektörelleme Plus, Seramik Kompozit Fren sistemi ve Sport Chrono Paketi, sınırlı fren, 21 inç alaşımlar ve hava süspansiyonları gibi fiyata dahildir.

Porsche, karbon-seramik frenleri, elektronik gövde rulo kontrolü ile uyarlanabilir bir hava süspansiyonu, fren tabanlı tork-vektörü dört tekerlekten çekiş ve hatchback kapağının üst kısmında aktif bir arka spoyleri ile PTSEHST‘i donatıyor. Ayrıca 21 inçlik 911 Turbo tasarım jantları ve Porsche’nin Spor Chrono Paketi standardı da var. PTSEHST, beş kişilik veya arka orta konsollu 2+2 olarak mevcuttur. 425 litrelik bagaj hacmi de 1.295 litreye kadar artırılabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK