Ana sayfa İnceleme Araç İncelemeleri Mercedes’ten Tesla’ya Rakip Elektrikli Otomobil

Mercedes’ten Tesla’ya Rakip Elektrikli Otomobil

914
0

Elektrikli otomobil öncüsü ve üreticisi Tesla’ya, Mercedes meydan okudu.

Dev otomobil üreticisi Mercedes, yeni ürettiği elektrikli aracı Concept EQA’yı, Fraknfurt Motor Show’ da tanıttı.

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Alman firması Mercesen-Benz, Tesla’ya karşı büyük bir hamle yaparak Frankfurt Motor Show’da yeni aracını tanıttı. Otomobil üretimi konusunda tecrübelerinin, kalitelerinin ve vizyonlarının ürünü olarak piyasa sürmek istedikleri Mercedes Concept EQA, Frankfurt Motor Show’un ile ne kadar ciddi bir rakip olduğunu gösterdi. Frankfurt Motor Show’un en ilgi çekici stantları arasında yer almayı başaran Mercedes, önümüzdeki 5 yıl içerisinde tüm modellerinin elektrikli hale geleceğini ve aynı zamanda nasıl görüneceğini Concept EQA ile araç severlere gösterdi.

Yeni konsept otomobilinin seri üretime girip girmeyeceği konusunda açıklama yapmayan Mercedes, yeni çıkacak araçların bu konsepte benzeyeceğini belirtti. Yuvarlak hatlarıyla şık ve dinamik bir görünüme sahip olan otomobil üç kapıya sahip. Büyük jantlar ve ince yapılı yan aynaların yanında gövdenin çeşitli yerlerinde karşımıza çıkan mavi renkli LED aydınlatmalarında da çoğu seri üretim araçta olmayacak.

İç mekan fotoğrafları paylaşılmayan araç, 272 beygir güç üretebiliyor ve dört tekerlekten çekiş gücüne sahip. 60 kwh kapasiteli batarlar ise 400 km yol yapabiliyor.

Tesla’ya Rakip Olunacak

Mercedes-Benz’in başkanı DieterZetsche, “Mercedes Concept EQA aracı, elektrikli otomobil alanında ciddi olduğumuzu kanıtlıyor” dedi. Tamamen elektrikli otomobiller arasında en popüler olan Tesla’ya rakip olmayı planlayan Mercedes, bir gelenek haline getirdiği güveni, elektrikli araçlara da yansıtacağı görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK