Ana sayfa İnceleme Araç İncelemeleri Bentley, Elektrikli Spor Modeliyle Gözleri Boyadı

Bentley, Elektrikli Spor Modeliyle Gözleri Boyadı

1044
0

Elektrikli araç üretenler kervanına en sonunda Bentley’ de katıldı. Frankfurt motor show’da hemen hemen tüm firmalar elektrikli araçlarını tanıtırken, Bentley buna sessiz kalmadı ve çıkarttığı spor elektrikli arabasıyla firmalara meydan okudu. Rakipleri Mercedes, Honda, BMW ve Audi gibi markaların arasından sıyrılmayı başarmış gibi görünüyor.

Bentley , on yılın sonlarına doğru varacak yeni bir tam elektrikli spor otomobil yapacağını doğruladı . Araba Bentley‘in beşinci model serisi olacak ve ek bir ücret karışılığında daha küçük bir SUV modeli tercih edilebilecek.

Bentley CEO’su Açıklama Yaptı!

Bentley CEO’su Wolfgang Durheimer, bu yıl Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda şunları söyledi: “Şu anda daha küçük bir SUV planda değil ve tam bir elektrikli tahrik sistemi olan bir otomobil tercih ediyoruz ve bu yönde ilerliyoruz.

Durheimer, “Lüks segmentteki elektrifikasyonda lider olmayı düşünüyoruz. Bu Bentley motorlu araç planına uyuyor” dedi. ” Sunacağımız ilk otomobil, V6 plug-in hibridli Bentayga olacak. Bu güç aktarma organı da Continental ve Flying Spur’a getirilecek .”

Yeni otomobilin üretimden birkaç yıl uzakta olduğu anlaşılıyor ancak Durheimer, bir Bentley EV’in Porsche’nin yaklaşmakta olan Görev Esalonunu destekleyecek olan aynı J1 platformuna dayandığını ve dört tekerlekten çekişli olacağını doğruladı . Durheimer daha önce Auto Express’e, EV’in “600 bhp” civarında olacağını ve “şarj edilmeden 450-500 km’ye (en fazla 310 mil) gideceğimizi” söyledi.

Elektrikli Spor Bentley!

Bentley, ayrıca, sahiplerin müşterileri için lüks olduğu düşünülmeyen geleneksel şarj kablolarını ellerinden almalarını sağlayacak olan endüktif şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Durheimer, “Lüks ve performans elektrikli tahrik uçlarıyla son bulmayacak” diyerek, Müşterilerimize; “iyi sonçlar aldık, endişelenmeyin diyoruz.”

Elektrikli Bentley, konsept otomobil bize fütüristik Bentley tasarım DNA’sı nın bir görüntüsünü verirken, radyatör ızgarası ve havalandırma delikleri gibi konvansiyonel tasarım detaylarını benimsemeye devam edecek.

İlerleyen yıllarda üretime başlanacağını belirten Durheimer, ilerleyen yıllarda sınırlı üretime geçileceğini ve Bentley modellerinin kendi gücünden, sesinden ve konforundan ödün vermeyeceklerini bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK