Ana sayfa İnceleme Araç İncelemeleri Audi, Aicon Konseptiyle Piyasaya Hızlı Giriş Yapmayı Planlıyor

Audi, Aicon Konseptiyle Piyasaya Hızlı Giriş Yapmayı Planlıyor

1005
0

Frankfurt motor show‘da projelerini sunan Audi yetkilileri, gelecekteki Aicon serisinin nasıl olacağını anlattılar.

Audi , A8‘de seviye 3 kendini sürme teknolojisini zaten tanıtmıştı. Ancak yeni bir konsept otomobili özerkliği daha da ileri götürüyor. Frankfurt Motor Show‘da başlayacak olan Audi Aicon konsepti, direksiyon simidi veya pedalları olmayan bir geleceği gösteriyor.

Oldukça Lüks Görünüyor

Mercedes-Benz F 015 Lüks Hareketi anımsatan Audi Aicon, geleneksel bir araca kıyasla daha çok bir oturma odası. Modern koltuklar, geniş cam paneller ve yolcular için dinlenebilecekleri çok sayıda alana sahiptir. Audi, neredeyse 18 fit uzunluğunda, 2 + 2 konseptini bir robot taksi yerine birinci sınıf hava yolu kabinine benzetmeye çalışmış. Koltuklar, halı kaplı ayarlanabilir bir platform üzerinde uzunlamasına geri ileri hareket edebiliyor.

Yolcular, kabin içindeki dijitalleştirilmiş sarma ekranını kullanarak farklı fonksiyonları kontrol edebiliyor. Dokunmatik girişlere ek olarak, yolcular ses kontrolü ve göz izleme vasıtasıyla araçla da etkileşim kurabiliyor. Otonomi döneminde kazaların sözde artık gerçekleşmeyeceği düşünülürse, modelin klasik tutma sistemlerine ihtiyacı yoktur. Yolcuların koltukları 15 dereceye kadar döndürme özgürlüğü vardır.

Özerk otomobillerde kesinlikle daha az önemli olan dış, geniş 26 inç jantlar ve alevli tekerlek kemerleri var. Tek çerçeveli ızgaranın yakınında, ışıklar her türlü grafik ve animasyonu gösterebilir. Araba, yolda başkalarına tehlikeli durumlarla karşı karşıya olabilir ızgaranın her iki yanında da “gözler” vardır ki bunlar “yayılma”, “küçültme” ve hatta yoldaki yayalara bakabilirler.

Oldukça Güçlü ve Kullanışlı

Konsept, her biri tekerlek kullanan dört elektrikli motor kullanıyor. Birlikte, yaklaşık 349 hp ve 406 lb-ft tork üretirler. Katı hal pilleri zeminin altında bulunur ve geleneksel lityum iyon pillerden daha fazla enerji kapasitesine sahiptir. Audi, bu yeniliklerin Aicon‘un tek bir şarjla 497 mil yol kat etmesine yardımcı olabileceğini ve bunun iyimser Yeni Avrupa Sürüş Çevrimine dayalı bir tahmin olabileceğini tahmin ediyor. Yüzde 80 kapasiteye kadar şarj işlemi 30 dakikadan az sürer.

Yolcuların konforunu korumak için, Aicon düzgün sürüş için havalı, yaylı ve sönümleyici ünitelere sahiptir. Audi, dingil direğinin ve direksiyon hidrolik sisteminin sökülmesiyle mümkün olabilen, dört tekerlekten direksiyon sistemi sayesinde küçük bir otomobilin daha sıkı dönme yarıçapına sahip olmasına rağmen boyutuna rağmen.

Buna ek olarak Audi, dış görünümü E-Tron Sportback konseptiyle Elaine konseptini de getiriyor. Bu senenin başlarında. Bu model, araç içerisine girerken veya çıkarken yolcuları selamlamak için hareketli LED alanlarını kullanır. Ayrıca gelecekteki üretim modellerine yol gösterecek olan elektrik teknolojisini de ön izleme yapıyor. Ön aks üzerinde elektrikli bir motor ve arkadaki iki motor ile model, dört tekerleğin her birine güç kazanıyor. Sistem yaklaşık 430 beygir gücü üretmek için yeterli su sağlar ve arabayı 4,5 saniyede 62 mph’ye kadar fırlatabilir. Belli senaryolara sürücü müdahalesi gerektirmeyen 4. Seviye otomasyonunu destekler. Karayolu üzerinde şeritleri değiştirebilir ve Audi’nin AI teknolojisi ile kendisini park edebilir. Bildiğimiz gibi, E-Tron Sportback’e dayalı bir üretim modeli 2019 yılına kadar üretim için onaylanmıştır.

BİR CEVAP BIRAK