Ana sayfa İnceleme Araç İncelemeleri 2017 Mazda CX-5 İncelemesi

2017 Mazda CX-5 İncelemesi

978
0

İlk bakışta, 2017 CX-5‘in yalnızca mevcut modelini yenilediğini düşünebilirsiniz. CX-5 2013 yılında çıkmıştı ilk olarak. Daha sonra talep üzerine 2016 yılında tekrar çıkardılar. Fakat bu model, diğer modelleri göz önüne alınarak ve yapılan pazar araştırmaları sonucu yeniden tasarlandı. Yan taraftan incelediğinizde, 2017 modelinin daha komisyonlu arka ucu ve daha ince arka lambaları olduğunu fark edeceksiniz. Önünde, CX-5 spor şoförlü farlar ve ızgaranın altını çizen ve farların içine sızan bir krom ızgara çerçevesi ile CX-9 ve Mazda3‘teki yeni kurumsal yüzü var. Dış mekan ve iç mekan mevcut modelin yeniden canlanması gibi görünüyor. Diğer Mazda modellerinde gördüğümüz ayakta duran dijital ekranı ve HVAC menfezleri artık farklı bir şekle sahip. Bunun dışında, kabin tasarımının geçtiğimiz yılın modeliyle aynı izleri taşıdığını söyleyebiliriz.

Yeni Oranlar

2017 model yılı için Mazda, A direklerini 35 mm geri çekti ve Mazda’nın sürücünün görünürlüğünü geliştirdiği belirtildi. Mazda ayrıca ağırlık merkezini düşürdü ve daha dikilmiş görünmesi için ön ve arka sırtını hafifçe kaldırdı.

Resimlerde modelin uzun bir burnu var gibi görünmesine rağmen, özellikle ön açıdan bakıldığında, oldukça küçük görünüyor. Kısa arka çıkıntı sayesinde model, eski CX-5‘e göre daha kısa olma görünümünü sağlar. Gerçekte, her iki model de aynı uzunlukta.

Yükseltilmiş İç Mekan

Ön tarafta, Mazda zemin konsolunu yerleştirdi ve vitese daha kolay erişim için yukarı kaldırdı. CX-5 aynı zamanda iki aşamalı bir mekanizma ile yaslanabilen koltuklar sunan ilk Mazda ürünüdür. Yeni tasarlanan yastıklar, yolcunun alt gövdesinin şekline uymakta ve ısıtma işlevlerine sahip olduğundan, koltuklar aynı zamanda pelüştür.

Yeni Teknoloji

Teknik öneri, gösterge panelinin sağındaki yüksek çözünürlüklü 4.6 inç renkli TFT dijital ekranın yanı sıra ön camda gezinme yönlerini yansıtan bir yukarıdan-aşağı ekran da içeriyor.

Motorlar

Mazda 2.0 litrelik, 2.5 litrelik ve 2.2 litrelik bir dizel motor sunmaya devam edecek. Otomobil bu motorlar için şartnameler sağlamadı, ancak mevcut aksamlara benzerdirler. Kuzey Amerika, 2016 modelinde 184 bg ve 185 lb-ft tork yapan 2.5 litrelik motoru almaya hazırlanıyor ve hala 2.0 litreye ulaştığımızda belirsizlik yaşanıyor. Mazda, 2017 yılının ikinci yarısında ABD’ye 2.2 litrelik dizel getiriyor.

Tam Sessizlik

Uzun vadeli 2016 CX-5 crossover’ınızı kullananlar memnun kalmıştı, ancak tek hatasından biri, sürüş esnasında kabin içine sızacak iyi bir yol gürültüsüne izin vermekti. Kompakt crossover sınıfında bu ortak bir şikayet olmasına rağmen, Mazda yeni model yıl için bunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Otomobil, sert yollarda düşük frekanslı yol gürültüsünü ve yüksek hızlarda seyahat ederken yüksek frekanslı rüzgar ve lastik sesleri azaltmaya odaklandı. Mazda, yeni modelin 62 mph’de sürüş yaparken önceki modelden% 10 daha net sessizlik seviyesine ulaştığını iddia ediyor.

BİR CEVAP BIRAK